Po 5 zarzutów karnych usłyszeli dwaj mężczyźni ustaleni i zatrzymani przez żabiowolskich policjantów. 28-latek i 18-latek są podejrzani o dokonanie kradzieży i włamań na terenie gminy. W trakcie skutecznych działań funkcjonariusze odzyskali skradziony przez nich rower. Starszy z mężczyzn będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Po otrzymaniu kilku zgłoszeń o kradzieżach różnych przedmiotów z posesji na terenie żabiowolskiej gminy, policjanci z miejscowego posterunku prowadzili wzmożone działania wykrywcze. Dobre rozpoznanie dzielnicowego już po kilku tygodniach doprowadziło do ustalenia jednego z mężczyzn, który mógł być sprawcą tych czynów. Zatrzymany 18-latek usłyszał zarzuty kradzieży porfela z samochodu, słupków ogrodzeniowych  oraz włamań do domków rekreacyjnych i kradzieży z nich wyposażenia. Policjanci ustalili także dane innej osoby, która mogła uczestniczyć w tych przestępstwach.

Poszukiwany 28-latek wpadł kilka dni temu, gdy jechał motorowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty dokonania przestępstw wspólnie z 18-latkiem. Dodatkowo w trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni mogli być też sprawcami kradzieży roweru z budynku sklepu. Podjęte przez grodziskich kryminalnych działania doprowadziły do ustalenia miejsca, gdzie został odnaleziony skradziony jednoślad o wartości 3 tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za wspólne dokonanie trzech kradzieży i dwóch kradzieży z włamaniami. 28-latek był wcześniej wielokrotnie karany za podobne przestępstwa i poniesie odpowiedzialność w warunkach recydywy. Mężczyzna usłyszał również zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: