19 września, wielkim finałem zakończyły się pierwsze zawody w ramach cyklu Becker Sport Master Cup Jump 2021, które zorganizował nowopowstały klub jeździecki Becker Sport Equestrian Center w gminie Żabia Wola.

Do zawodów stanęli zawodnicy i konie posiadający licencję, którzy rywalizowali w zawodach otwartych i ci bez licencji, którzy zmierzyli się w konkursach towarzyskich. Warunkiem były jednak występy w minimum trzech konkursach kwalifikacyjnych, w danej klasie. Stawka była duża, bo najlepsi otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe w postaci: słodkich upominków, środków pielęgnacyjnych, bonów na zakupy i sprzętu jeździeckiego, a dodatkowo specjalne puchary, floty dla koni, szarfy i derki. Łączna pula nagród wynosiła 38 tys. zł. Zwycięzców uhonorowali organizatorzy, tradycyjnie wraz z wójtem Gminy Żabia Wola Piotrem Rybką i przewodniczącą rady gminy Anną Filipowicz.

Zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody były przede wszystkim okazją do świętowania dwóch lat powstania klubu - Jestem dumna z tego, iż mimo przeciwności, dotrwaliśmy do finałów. Było to wspaniałe uczucie, móc składać Wam gratulacje, tym, którzy stanęli na podium, jak i dekorowanym zawodnikom na koniach. Wymagało to od nas wszystkich wielu poświęceń, ale było warto! Czekamy na ukończenie naszych prac, aby móc rozpocząć sezon halowy i wspólnie znów uczestniczyć w zawodach Becker Sport Master CUP – podsumowała wydarzenie w mediach społecznościowych organizator Monika Becker. - Szczególne podziękowania pragnę przekazać dla mojego męża i syna, którzy wspierają mnie w dążeniach do wymarzonego celu, do spełnienia szczytnego i wielkiego marzenia – promocji sportu jazdy konnej.

Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem z nagrodami i specjalnymi efektami, a także atrakcjami i miejscem do zabaw dla dzieci. A po świetnym debiucie w organizacji zawodów, w ośrodku organizowane są kolejne wydarzenia. 25 września odbyły się tu pierwsze konsultacje ujeżdżeniowe, które poprowadził międzynarodowy trener i ekspert w pracy z końmi Hilmar Schmidtke, a już 2 października odbędzie się aukcja koni zimnokrwistych. Cały czas w pensjonacie prowadzone są również treningi ujeżdżeniowe i skokowe oraz zapisy do sekcji sportowej.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: