W ubiegły weekend (08.05) na terenie Gminy Żabia Wola oficjalnie otwarto jeden z największych ośrodków jeździeckich w Europie. Becker Sport Equestrian Center to pierwsza tego typu inwestycja na terenie gminy, ale jak zapowiada Wójt Piotr Rybka – nie ostatnia.

Ośrodek składa się m.in. z dwóch placów zewnętrznych z zestawem przeszkód do skoków, boksów dla koni, stajni, hali głównej i ujeżdżeniowej, a także infrastruktury towarzyszącej, pozwalającej na pełną opiekę nad końmi, treningi i pobyt na tym terenie. W przygotowaniu jest również stała współpraca z weterynarzem, psychologiem sportu i trenerami oraz organizacja szkółki jeździeckiej.

Jak doszło do powstania tego obiektu, mówi Monika Becker, jego właścicielka:  Była to moja pasja, towarzysząca już od dzieciństwa i przyszedł ten moment, gdy mogliśmy to zrealizować. Nasz ośrodek sportu jeździeckiego oferuje pełną gamę usług, ale głównie z nastawieniem na jeździectwo sportowe – na skoki i  ujeżdżanie. Jest w planach otwarcie sekcji sportowej dla osób, które chciałby podszkolić swoje umiejętności z profesjonalnymi trenerami i zawodnikami. Czekaliśmy na ten moment długo, bo od września 2019 r., kiedy wbito pierwszą łopatę, i jestem bardzo szczęśliwa, że możemy tu wszystkich Państwa gościć.

W sobotę w obecności Wójta Piotra Rybki, przewodniczącej Rady Gminy Anna Filipowicz oraz radnych, Ochotniczej Straży Pożarnej i zaproszonych gości oficjalnie przecięto wstęgę, symbolicznie otwierając Ośrodek. Jak wskazał wójt, powstawanie takich klubów to dobry kierunek rozwoju całej gminy.

- Ten ośrodek jest pierwszym międzynarodowym ośrodkiem sportowym w naszej gminie. Powstał w bardzo krótkim czasie – ok. 2 lat od wkopania kamienia węgielnego. Gratuluję właścicielom – piękny obiekt i ogromne wydarzenie dla gminy i lokalnej społeczności – mówi Wójt Piotr Rybka. – Nasza gmina jest zagłębiem, jeśli chodzi o sport związany z jeździectwem. Mamy ok. 30 stadnin w regionie. Stąd wydaje się, że pod tym względem należy rozwijać naszą gminę i zapraszać tu osoby, które kochają konie i chcą się tym sportem zajmować. Dzięki takim ośrodkom jak ten, mamy możliwość pokazania się z jak najlepszej strony, jako miejsce nie tylko do odwiedzenia i wzięcia udziału w zawodach, ale również do życia – pokazania, że w niewielkiej odległości od Warszawy można skosztować natury i żyć w zgodzie z naturą. Uważam, że jest to ogromna promocja gminy i zachęta do zamieszkania nowych mieszkańców, którzy mogą razem z nami się rozwijać.

Przecięcie wstęgi i poczęstunek odbywały się w przerwie zawodów jeździeckich – pierwszych, zorganizowanych na terenie nowego Centrum. Były to także pierwsze zawody kwalifikacyjne z 8 zaplanowanych na ten rok. Zawody regionalne i konkursy towarzyskie odbędą się w ramach cyklu Becker Sport Master Cup Jump w skokach przez przeszkody. Następne zaplanowano na 22-23 maja, a półfinały i wielki finał na październik.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Powstał z pasji do jeździectwa


To może Cię zainteresować: