Pożegnali olimpijczyków

W czwartek, 1 lipca wraz z władzami Powiatu Pruszkowskiego pożegnaliśmy ekipę polskich kolarzy torowych jadących na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

Gości i zawodniczki powitał Starosta Pruszkowski, Krzysztof Rymuza, a konferencję prowadził red. Wojciech Pośpiech, który przybliżył nam również historię startów pruszkowian na igrzyskach olimpijskich, jak i kolarstwa torowego. Podczas spotkania mogliśmy przede wszystkim poznać jadące do Tokio zawodniczki – Urszulę Łoś i Marlenę Karwacką. Mogliśmy poznać też dwie bardzo ważne dla sukcesów dziewczyn osoby, czyli trenera Kadry Narodowej Kobiet w kolarstwie torowym Daniela Meszkę i mechanika, który przygotowuje obu paniom rowery – Lucjusza Kardasia. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia konferencji, a także do kibicowania dziewczynom podczas startów w specjalnie przygotowywanych na tę okoliczność w Pruszkowie strefach kibica.

Kolarze torowi to nie jedyni zawodnicy z naszej okolicy jadący na igrzyska do Tokio. Podczas zmagań olimpijskich będziemy mogli zobaczyć mieszkankę Grodziska Maz., Małgorzatę Cybulską, która wystartuje w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

Na igrzyska jadą też dwaj zawodnicy grodziskiego klubu Dartom Bogoria Panagiotis Gionis i Pavel Sirucek. Niestety, pierwszy z nich reprezentować będzie Grecję, a drugi Czechy.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pożegnali olimpijczyków


To może Cię zainteresować: