Miłosz Redzimski Mistrzem Europy

Niesamowity sukces niespełna 17-letniego wychowanka grodziskiej Bogorii. W Sarajewie, w pięknym stylu wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w singlu tenisa stołowego do lat 21. Do wyniku indywidualnego dodał w duecie z Anną Brzyską brązowy krążek w grze deblowej.

Wcześniej Miłosz zdobywał Mistrzostwa Europy w kategorii młodzieżowych, ale nigdy ta sztuka nie udała mu się w grze indywidualnej. Dwa lata temu wywalczył Wicemistrzostwo Świata Kadetów w singlu. Tym razem w wielkim finale nie dał on żadnych szans reprezentantowi Węgier Csaba Andrasowi, zwyciężając 4:1 w setach. Wcześniej Miłosz rozegrał bardzo dobre gry w ćwierćfinale i półfinale. W meczu o awans do strefy medalowej pokonał 4:2 w setach Rumuna Iuliana Chiritę. W półfinale za rywala tenisista Bogorii miał swojego reprezentacyjnego kolegę Samuela Kulczyckiego.

Warto dodać, że reprezentacja Polski wygrała całą klasyfikację medalową Młodzieżowych Mistrzostw Europy.