Twórca sukcesów Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki został selekcjonerem reprezentacji Polski tenisistów stołowych. Nowe stanowisko obejmie z dniem 1 stycznia 2024 roku.

Czuję się zaszczycony możliwością pracy z kadrą narodową. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się z nominacji, bo to świetna praca, i w sensie wyzwań sportowych, i możliwości działania w zespole z osobami mającymi wiedzę, aspiracje, doświadczenie oraz wspólny cel. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wysoko postawiona jest poprzeczka w międzynarodowym współzawodnictwie – mówi trener Tomek.

Zastąpił na stanowisku szkoleniowca reprezentacji Tomasza Krzeszewskiego, który będzie pełnił teraz funkcję dyrektora sportowego PZTS. Dotychczas w tej roli pracował Stefan Dryszel, również były trener kadry tenisistów stołowych. Tomasz Redzimski związany z grodziskim klubem jest od 2008 roku. W tym czasie Dartom Bogoria aż 9-krotnie sięgała po Drużynowe Mistrzostwo Polski. Oprócz tego stała się uznaną marką w Europie, wielokrotnie dochodząc do ćwierćfinału Ligi Mistrzów oraz m.in. Finału Pucharu Europy. W ostatnim czasie trzon kadry narodowej mężczyzn stanowili zawodnicy młodego pokolenia: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski oraz Jakub Dyjas i kapitan Bogorii Marek Badowski.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: