Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki właśnie rozpoczęła zmagania w kolejnym sezonie tenisowej Lotto Superligi. W tym roku drużyna z Grodziska będzie bronić zeszłorocznego tytułu Mistrza Polski. Trzon zespołu został niezmieniony, a nawet wzmocniony o czołowego zawodnika japońskiego Jina Takuya. Grodziszczanie już w pierwszym meczu z ZKS Palmiarnia Zielona Góra pokazali swoją siłę, wygrywając 3:1 ze swoimi rywalami.

W pierwszym meczu Bogoria spisała się na medal. Przy stole doczekaliśmy się rywalizacji utalentowanych polskich zawodników. Czołowym graczem Palmiarni jest Mateusz Zalewski, który w zeszłym sezonie wraz z Miłoszem Redzimskim wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów.  Po zaciętej grze, ponad 3 godzinnej, rywale polegli, a wynik wyniósł 3:1 dla gospodarzy. Od początku było widać koncentrację i głód gry, co przyczyniło się do bardzo dobrych końcówek naszych zawodników. Swoje zrobił także fantastycznie przepracowany okres przygotowawczy grodziszczan. Bogoria zagrała w składzie: Panagiotis Gionis, Marek Badowski, Michał Gawlas i Miłosz Redzimski, czyli takim, który doskonale znamy z zeszłego sezonu.

Szczegółowe wyniki wyglądały następująco:
Panagiotis Gionis 3 - 1 Patryk Bielecki
Michał Gawlas 1 - 3 Navid Shamsshahrbabaki
Miłosz Redzimski 3 - 1 Mateusz Zalewski
Panagiotis Gionis 3 - 1 Navid Shamsshahrbabaki

Warto wspomnieć o rokującej karierze naszego młodego tenisisty – Miłosza Redzimskiego. Junior w lipcu zameldował się jako wicemistrz Europy juniorów, a niedawno zajął drugie miejsce na turnieju WTT Youth Contender. Gracz Bogorii doszedł do finału w kategorii U-19, pokonując po drodze takich znakomitych graczy, jak m.in. siódmego w rankingu do lat 19. Tajwańczyka Changa Yu-Ana (3:0), czy obiecującego Koreańczyka Janga Seongila (3:2). W finale Miłosz musiał uznać wyższość innego zawodnika z Półwyspu Koreańskiego, Gila Minseoka, z którym przegrał po zaciętym boju 2:3 (4:11, 9:11, 11:6, 11:4, 9:11). Dzień później 16-latek do wicemistrzostwa dołożył jeszcze złoto na turnieju w chorwackiej Varazdinie. W finale Redzimski pokonał byłego kolegę klubowego Koreańczyka, Janga Seongila i w piękny stylu zapewnił sobie złoty medal. Miejmy nadzieję, że Miłosz już niedługo zagra w seniorskich Drużynowych Mistrzostwach Europy.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: