Grodziszczanie pokazali nam, jak się walczy na europejskiej arenie i to w jakim stylu! Dartom Bogoria pokonuje 3:0 (porażka 2:3 w pierwszym meczu) Gwiazdę Polski Cukier Bydgoszcz w drugim meczu ćwierćfinału Pucharu Europy ETTU w tenisie stołowym i rzutem na taśmę awansuje do półfinału tych prestiżowych rozgrywek.

Do pewnego awansu „wystarczało” zwycięstwo 3:0 lub 3:1, a wynik 3:2 oznaczałby dogrywkę, ale grodziszczanie w porę pokazali, na co ich stać i kibice nie musieli drżeć o awans.

Do pierwszego pojedynku stanął niezawodny w tym sezonie Marek Badowski, a jego rywalem był Taku Takakiwa. Na szczęście, mimo nerwowego początku, Polak gładko pokonał Japończyka 3:1.

Najbardziej można było się obawiać pojedynku numer dwa. Rywale do gry wystawili Mołdawianina Vladislava Ursu, który w pierwszej rywalizacji wygrał oba pojedynki singlowe. Tym razem górą był Panagiotis Gionis, choć przegrywał już 0:1 i 1:2. Czwartego seta wygrał 11:4, a w piątym, decydującym, zdeklasował rywala, triumfując aż 6:0.

Gwoździem do trumny rywali z Bydgoszczy była, jak się okazało, ostatnia batalia. Jin Takuya mierzył się z Leonardo Muttim i choć mecz miał bardzo podobny przebieg co poprzedni, to Japończyk potrafił wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i, niesiony dopingiem kibiców, pokazał, po co został sprowadzony do Grodziska.

Drużyna Bogorii uzyskała awans do półfinału Pucharu Europy ETTU. W nim nasi Gladiatorzy zmierzą się z francuskim AS Pontioise Cergy. Oba mecze odbędą się w terminie 27 luty – 2 marca. Pierwszy pojedynek zostanie rozegrany we Francji, zaś rewanż w Grodzisku Mazowieckim. W przerwie między meczami doszło do bardzo miłej uroczystości. Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki Grzegorz Benedykciński oraz jego zastępca Tomasz Krupski wręczyli nagrody i podziękowania dla Miłosza Redzimskiego, który dwa tygodnie temu wywalczył dwa złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Europy.