Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym zaowocowało zatrzymaniem przez grodziskich kryminalnych osoby podejrzanej o kradzieże z włamaniami na działkach w gminie Żabia Wola. Ustalony 22 -latek usłyszał zarzuty dokonania trzech takich przestępstw, do których się przyznał. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Może mu grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy kryminalni intensywnie pracowali nad ostatnimi sprawami włamań do domków letniskowych w gminie Żabia Wola. Okoliczności w dwóch takich przestępstwach wskazywały na działanie tego samego sprawcy. Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym pozwoliło na jego szybkie wytypowanie. Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o te czyny.

W toku prowadzonych czynności przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Żabiej Woli potwierdziło się, że zatrzymany w grudniu dokonał dwóch włamań do domków letniskowych, zabierając z nich wyposażenie o wartości 6,5 tysiąca złotych. Dodatkowo policjanci ustalili, że ta sama osoba w styczniu próbowała dostać się do garażu na jednej z działek.

22-latek usłyszał trzy zarzuty karne. Mężczyzna przyznał się do dwóch kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa.Wcześniejsza karalność za podobne czyny powoduje, że tym razem odpowie w warunkach recydywy i może mu grozić nawet 15 lat więzienia.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: