Wyjątkowo surrealistyczne i niezapomniane przeżycia dostarczyło nam tej nocy Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Czy ciekawi Państwa co dzieje się w starej fabryce gdy zgasną światła?

Tej nocy dawna fabryka ożyła. Metaliczny hałas maszyn, szczęk upadającego żelaza, czy odgłosy i krzyki, wprawiły wielu zwiedzających w nastrój niepokoju, ale i zafascynowania. Podczas tej niesamowitej wyprawy w czasie, poznaliśmy wiele historii i legend związanych z powstaniem przemysłu włókienniczego w Żyrardowie. Dowiedzieliśmy się o życiu i tragediach pierwszych założycieli fabryk. Poznaliśmy wiele, nieraz bardzo przykrych i tragicznych historii robotników, ich ciężkiej pracy i walki o lepsze warunki życia, a także tajniki produkcji lnianych materiałów. To wszsytko podczas wyjątkowego spaceru, w postindustrialnych salach Muzeum, przy wyjątkowym oświetleniu.

Cały spacer, jak i prowadzona narracja, na długo pozostaną w pamięci zwiedzających. Warto dodać, że tegoroczna Noc Muzeów była pilotażowym spotkaniem w ramach cyklu „Gdy zgasną światłą w fabryce”, który dla szerszej grupy odważnych zwiedzających dostępny będzie już we wrześniu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Gdy zgasną światłą w fabryce lnu w Żyrardowe


To może Cię zainteresować: