Po wielu zawirowaniach, wbrew wszelkim przeciwnościom, Pałac Wierusz-Kowalskich oficjalnie przekazany został Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Uroczystość przekazania obiektu na ręce Dyrektor GOK Anny Sobczak odbyła się w sobotę 4 czerwca.

W uroczystości wzięła udział rzesza mieszkańców, lokalnych aktywistów, przedstawiciele władz gminy oraz Gminnego Ośrodka Kultury, wykonawcy i nadzoru budowlanego. Przybyli również przedstawiciele Starostwa Powiatu Pruszkowskiego ze starostą Krzysztofem Rymuzą i Agnieszką Kuźmińską – członkiem Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, nie mogło oczywiście zabraknąć Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Wszystkich licznie przybyłych na uroczystość przywitał Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński. Z nutą wzruszenia i dumy w głosie opowiedział w skrócie historię odbudowy pałacu, o trudnych początkach, problemach z wykonawcami, ale i o jakości wykonanej pracy, która zaowocowała uratowaniem kolejnego zabytku w Gminie Brwinów.

Na zakończenie swojego przemówienia zaprosił do siebie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Annę Sobczak, do której powiedział. - Pani Dyrektor. Stoi teraz przed Panią trudne zadanie. Miała Pani obiekt o powierzchni 300 m², teraz przekazuję na Pani ręce obiekt o powierzchni cztery razy większej. Proszę zadbać o to, by mieszkańcy naszej gminy byli zadowoleni z oferty naszego ośrodka.

Na te słowa Dyrektor Anna Sobczak powiedziała: - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby tak było. Ośrodek Kultury oraz świetlice, Hala Sportowa oraz Orlik które również są pod opieką O.K.,  zawsze w praktyce zajmują więcej miejsca niż dostał, wykorzystuje jeszcze więcej środków niż dostał, zawsze ma za mało, a to co ma, wykorzystuje najlepiej jak potrafi.

Po oficjalnych przemówieniach przecięta została imponujących rozmiarów wstęga i wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali do środka, aby dać upust napierającej ciekawości, jak to teraz wygląda. Wcześniej jednak wszyscy wysłuchali koncertu fortepianowego Łukasza Nagórki, który pierwsze lekcje gry na fortepianie, jeszcze jako pięcioletni szkrab, pobierał właśnie w brwinowskim Ośrodku Kultury. Dzisiaj jest już znakomitym pianistą, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wysłuchaliśmy utworów Jana Sebastiana Bacha, Domenico Scarlattiego, Johanesa Brhmsa, zaś koncert zakończył polonez fis moll op. 44 Fryderyka Chopina.

Po wysłuchaniu koncertu, przyszedł czas na podziwianie efektów rewitalizacji obiektu. W roli cicerone wystąpił oczywiście Burmistrz Arkadiusz Kosiński, który zwracał uwagę na często niedostrzegalne szczegóły, które jednak są przejawem dbałości o szczegóły w każdym punkcie.
W niedzielę, w nowym już miejscu, Ośrodek Kultury (a może już Pałac Kultury?) zorganizował wiele atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Podczas pokazu filmu VR można było obejrzeć pokaz filmu „Nie kochać w taką noc”, a także wziąć udział w warsztatach tematycznych. Najmłodsi uczestnicy zabawiali się podczas znakomitych animacji. Na zakończenie dnia odbył się spektakl muzyczny zatytułowany „Przygody Myszki Tancereczki” z towarzyszeniem kwartety smyczkowego Dagger.

Teraz jest czas na urządzanie pracowni, opracowanie planu pracy i od września zajęcia ośrodka kultury będą odbywały się już w nowym miejscu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Brwinów będzie miał swój Pałac Kultury


To może Cię zainteresować: