Już tylko kilka dni zostało na zagłosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Jeden z nich – Roztańczone rondo – dotyczy gminy Brwinów. Głosy można oddawać do 30 czerwca 2022 r. Warto wspólnie zawalczyć o realizację tego wartościowego pomysłu.

Projekt w programie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza (BOM) na 2022 r. „Roztańczone rondo – zagospodarowanie terenu wokół Ronda Zespołu Mazowsze…” ma szansę na sfinansowanie realizacji ze środków samorządu województwa, dzięki wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków gminy Brwinów.

Projekt nr 192 z puli podregionalnej BOM „Roztańczone rondo – zagospodarowanie terenu wokół Ronda Zespołu Mazowsze na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Natalińskiej z ul. Piaseckiego, która prowadzi do siedziby i sali widowiskowej Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" oraz do Centrum Folkloru Polskiego w Pałacu Karolin w Otrębusach w gminie Brwinów” obejmuje ustawienie naturalnej wielkości rzeźby z brązu przedstawiającej parę tancerzy w strojach ludowych, a także urządzenie zieleni przyulicznej w formie trawników. Rondo powstało na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Natalińskiej z ul. Piaseckiego w Otrębusach – drogą prowadzącą m.in. do szkoły i przedszkola oraz do siedziby zespołu „Mazowsze”.

Oddanie głosu na projekty odbywa się zdalnie przez stronę bom.mazovia.pl. Nie jest anonimowe, ale przebiega sprawnie i szybko z wykorzystaniem numeru telefonu komórkowego. Głosować może każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego, oddając głos na maksymalnie dwa projekty – jeden z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z puli podregionalnej. Rodzice mogą dysponować głosem swoich małoletnich dzieci.

Warto zagłosować na projekt nr 192 złożony przez mieszkańca Arkadiusza Kosińskiego, wykorzystując możliwość realnego wpływu na kształtowanie przestrzeni publicznej. Budżet Obywatelski Mazowsza jako wydzielona część budżetu Województwa Mazowieckiego pozwala na zrealizowanie zgłoszonych przez mieszkańców działań na terenie województwa w różnych, ważnych dla nich obszarach. W 2022 r. w ramach BOM do dyspozycji jest aż 25 mln złotych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: