3 areszty za wytworzenie 21 kilogramów narkotyków

Grodziscy kryminalni w dwóch domach na terenie miasta zabezpieczyli 21 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Na posesji 66-latka policjanci znaleźli rosnące krzaki konopi, kilkadziesiąt suszących się już roślin i gotowy do porcjowania i wprowadzenia na rynek susz. Funkcjonariusze szybko ustalili osoby współpracujące z mężczyzną. W domu Rafała i Agnieszki K. policjanci zabezpieczyli kolejne duże ilości środków odurzających. Decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana.

Grodziscy kryminalni ustalili miejsce, w którym mogła być hodowana marihuana i natychmiast pojechali je sprawdzić. Zamieszkujący na posesji 66-latek udawał zdziwienie rosnącymi wśród zarośli krzakami konopi indyjskich. Policjanci natychmiast zainteresowali się całym domem mężczyzny. Podczas przeszukania strychu funkcjonariusze znaleźli rozwieszone na sznurkach krzaki konopi oraz pudełko wypełnione gotową do sprzedaży marihuaną. Wszystkie znalezione narkotyki zostały zabezpieczone , a Jan S. zatrzymany.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany uprawiał i przygotowywał marihuanę pod kierunkiem i wspólnie z innym mężczyzną. Już następnego dnia kryminalni dotarli do miejsca zamieszkania podejrzewanego 35-latka. W jednym z pomieszczeń domu należącego do Rafała i Agnieszki K. funkcjonariusze znaleźli kolejne opakowania z gotowym suszem, a w garażu suszące się krzaki konopi, doniczki oraz nawozy i inne przedmioty potrzebne do hodowli. 35-latek i 44-latka zostali zatrzymani.
Po zważeniu wszystkich zabezpieczonych narkotyków okazało się, że zatrzymane osoby przechowywały w swoich domach łącznie ponad 21 kilogramów marihuany. Cała trójka usłyszała zarzuty wytworzenia znacznej ilości środków odurzających. Rafał K. dodatkowo odpowie za kierowanie uprawą prowadzoną przez Jana S. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, a kobieta na 2 miesiące.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: