Intensywne działania grodziskich kryminalnych w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej doprowadziły do zatrzymania 24–latka i zabezpieczenia prawie 50 gramów marihuany. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie tylko miał w domu narkotyki, ale udzielał ich również znajomym. Krzysztof O. usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania ich innym osobom i został objęty policyjnym dozorem. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą nawet 8 lat więzienia.

Grodziscy policjanci regularnie prowadzą rozpoznanie dotyczące popełnianych na terenie powiatu przestępstw narkotykowych. Na bieżąco sprawdzają każdą informację o podejrzanych w tym zakresie miejscach i osobach. W ostatnim czasie kryminalni weszli na jedną z grodziskich posesji, aby sprawdzić kolejną z takich informacji. Po dokładnym przeszukaniu domu 24-latka funkcjonariusze odnaleźli  pod kasetonami w suficie torbę z suszem i 2 wagi laboratoryjne. Właściciel zabezpieczonych przedmiotów został zatrzymany.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie tylko miał w domu prawie 50 gramów nielegalnych środków, ale częstował też nimi swoich znajomych. Krzysztof O. w prokuraturze usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania ich innej osobie. Funkcjonariusze dalej prowadzą czynności w tej sprawie. Decyzją prokuratora 24-latek został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione czyny może spędzić za kratkami nawet 8 lat.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: