Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W ich domu policjanci zabezpieczyli niedozwolone środki o łącznej wadze około 25 gramów. Skuteczne działania funkcjonariuszy pozwoliły na przedstawienie 21-latkowi zarzutów udzielania substancji psychotropowych i posiadania narkotyków w miejscu zamieszkania. 35-latek odpowie za posiadanie środków odurzających. Decyzją prokuratora starszy z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem. Wobec młodszego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

W ramach czynności wykonywanych w sprawach dotyczących przestępczości narkotykowej grodziscy kryminalni ustalili osoby podejrzane o dokonywanie tych czynów. Aby sprawdzić swoje podejrzenia policjanci pojechali pod ustalony adres na terenie sąsiedniego powiatu.

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli torebki z marihuaną, amfetaminą i mefedronem. Szybko ustalili, że właścicielem tych środków jest przebywający tam 21-latek. W kolejnym pokoju znaleźli 10 kulek masy plastycznej, które należały do 35 –letniego mieszkańca. Po zważeniu okazało się, że łącznie policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu ponad 25 gramów różnych narkotyków.

W toku dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze udowodnili 21-latkowi nie tylko posiadanie zabronionych substancji, ale także ich udzielanie innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Po przedstawieniu tych zarzutów, decyzją sądu, mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Drugi z zatrzymanych odpowie za posiadanie prawie 6 gramów nielegalnych środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: