Bezpieczny autobus dla niepełnosprawnych dzieci

Dzięki funduszom powiatu grodziskiego, PFRONu i firmy Frito Lay niepełnosprawne dzieci z Grodziska Mazowieckiego i okolic będą bezpiecznie dojeżdżać do Zespołu Szkół Specjalnych.

W obecności przedstawicieli lokalnych władz autobus został poświęcony przez księdza, a dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny.

Autobus może przewozić 28 pasażerów i jest w pełni przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych: wyposażony jest w specjalny podjazd i miejsca dla wózków inwalidzkich, każdy pasażer może zapiąć pasy bezpieczeństwa, a antypoślizgowa wykładzina ma zapobiec ewentualnym upadkom.

Wart ponad 340 tysięcy zł autobus miał zostać sfinansowany ze środków Starostwa Powiatu Grodziskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Niestety, okazało się, że pieniędzy nie wystarczy i rozpoczęto poszukiwania sponsora… - Nie zastanawialiśmy się ani chwili – mówi Jerzy Szyszko, dyrektor fabryki Frito Lay, która dołożyła brakujące pieniądze – to bardzo ważne, żeby dzieci i młodzież ucząca się w tej szkole miały nie tylko dobre warunki do nauki, ale także bezpieczny i wygodny transport. Frito Lay zawsze stara się aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności lokalnej, dlatego ogromnie się cieszę, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Autobus umożliwi dotarcie do szkoły dzieciom niepełnosprawnym z całej okolicy, dla których korzystanie ze zwykłych środków komunikacji jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe – mówi Joanna Cackowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Hipolita Szczerkowskiego – Tak cenny dar władz powiatu, PFRONu i firmy Frito Lay jest dowodem, że potrafimy dawać nie tylko nasze serca, ale też pieniądze.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Przekzanie autobusu dzieciom niepełnosprawnym


To może Cię zainteresować: