W listopadzie zeszłego roku Fundacja Koncept Kultura oraz Mediateka zaprosiły mieszkańców Grodziska i okolic w podróż na pokładzie transatlantyku MS „Piłsudski”. Dzięki technologii VR widzowie odbyli wtedy rejs po Atlantyku. Po blisko roku od tego wydarzenia, w przyszłą środę i czwartek, będziemy mogli ponownie przenieść się do przeszłości. 

Tym razem, z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, grodziszczanie będą mieli okazję wziąć udział w niezwykłej misji dostarczenia meldunku do biura szyfrów na Cytadeli. Uciekając przed bolszewikami staną się uczestnikami zapierających dech wydarzeń i poznają rolę wywiadu radiowego dla polskiego zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej. Dzięki goglom VR widzowie będą obserwować otaczający ich świat oczami jednego z bohaterów filmu „Wiktoria 1920”. Ta wyjątkowa produkcja zrealizowana jest w technologii VR 360 stopni 3D. W fabułę wprowadzi widzów krótki multimedialny pokaz opatrzony komentarzem historycznym i wypełniony oryginalnymi zdjęciami sprzed 100 lat.

Bezpłatne seanse odbywać się będą co godzinę w Mediatece (ul. 3 Maja 57) w dniach 9-10 września w godzinach 14:00-20:00 (ostatni seans rozpoczyna się o godzinie 19:00). Seans trwa 45 minut. Rezerwacji można dokonywać na stronie www.konceptkultura.pl.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i odpowiednich służb, uczestników pokazów w momencie przebywania w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” obowiązuje specjalny regulamin oraz szereg zabezpieczeń związanych z zasadami zachowania w związku z potencjalnym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Obowiązkowo należy zakryć usta i nos oraz samodzielnie wyposażyć się w materiały ochrony osobistej (maski, chusty, opaski).

Grodzisk Mazowiecki to jedno z 11 miast w Polsce, które odwiedzi Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Podczas tegorocznej trasy pokazy zostaną zrealizowane również w Brwinowie, Mińsku Mazowieckim, Sulejówku, Legionowie, Wołominie, Płocku, Gnieźnie, Poznaniu i Wrocławiu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Bitwa Warszawska w goglach VR


To może Cię zainteresować: