Budowa parku rozrywki może ruszyć już w lipcu

Wszystko wskazuje na to, że budowa pierwszego w Polsce tematycznego parku rozrywki w Grodzisku Mazowieckim ruszy zgodnie z planem. Do końca czerwca powinny zostać wykupione wszystkie grunty przy węźle Grodzisk Mazowiecki, a inwestycja będzie mogła ruszyć nawet w lipcu.

Przypomnijmy, to właśnie koniec lipca jako termin rozpoczęcia prac budowlanych podawał inwestor Las Palm w grudniu 2011 roku na specjalnej konferencji w Warszawie na temat powstania parku rozrywki pod Grodziskiem Mazowieckim. Wówczas Peter Mulder zastrzegł jednak, że terminu uda się dotrzymać pod warunkiem spełnienia kilku warunków. Jednym z nich miało być odrolnienie gruntów, drugim korzystne rozwiązania komunikacyjne przy węźle autostradowym, dokończenie projektu i wreszcie wykup gruntów pod inwestycję i uzyskania pozwolenia na budowę.

Ponieważ niemal wszystkie warunki zostały spełnione, można przyjąć, że podawany przez Las Palm termin jest realny.

Zaawansowane przygotowania do inwestycji potwierdza też burmistrz Grzegorz Benedykciński. -Z moich informacji wynika, że większość umów została sfinalizowana, a cała procedura zawierania umów kupna sprzedaży działek pod inwestycję powinna zakończyć się do 30 czerwca- mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Przypomnijmy park rozrywki ma powstać na około 200 ha gruntu, prócz sezonowego wodnego parku, ma powstać część całoroczna, mają tu znaleźć się centra handlowo- rozrywkowe z kawiarniami, wreszcie ma się pojawić luksusowy hotel. Inwestycja może przynieść od 500 do 2500 miejsc pracy.

Jeśli prezes Las Palm Peter Mulder, będzie tak konsekwentny jak do tej pory, w 2014 roku u zjazdu z autostrady A2 będzie już działał Adventure World Warsaw pierwszy potężny, wodny park rozrywki w Polsce.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: