Główne pozwolenia na budowę parku AWW są już prawomocne

21 marca 2013 roku Starostwo Powiatowe w Grodzisku Mazowieckim potwierdziło fakt uprawomocnienia się dwóch najważniejszych pozwoleń na budowę w stosunku do tematycznego parku rozrywki Adventure World Warsaw. Decyzje te zezwalają na budowę Parku wraz z hotelami, budynkami zespołu basenów kąpielowych, budynkami gastronomicznymi, handlowymi i budynkami o funkcji rozrywkowej oraz zapleczem remontowo – produkcyjnym, socjalnym i towarzyszącą infrastrukturą.

Uprawomocnione decyzje dotyczą:

  • hoteli tematycznych Grand i Aqua, Parku Wodnego, budynków pełniących rolę zaplecza oraz dróg wewnętrznych, a także parkingów, ogrodzenia zewnętrznego i stawów (decyzja z dn. 21 lutego 2013 r.)
  • obiektów Parku Tematycznego oraz związanych z nimi budynków i urządzeń, w tym bram, mostów, stawów i elementów małej architektury, a także bramy wejściowej do parku (decyzja z dn. 22 lutego 2013 r.)

Adventure World Warsaw sp. z o.o. oczekuje jeszcze na zakończenie postępowania administracyjnego w sprawie wniosków o pozwolenie na budowę dotyczących kilku pojedynczych atrakcji w ramach samego Parku Tematycznego, w tym kilku karuzeli oraz przejażdżek wodnych, a także kolejki górskiej typu „Mine Train”. Decyzje te powinny uprawomocnić się w kwietniu 2013 roku.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: