Tymi słowami burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński podsumował uroczystość poświęcenia placu budowy parku rozrywki Adventure World Warsaw Parks & Resorts.

 

W świetle zachodzącego słońca 17 października 2012 r. poświęcony został plac budowy parku rozrywki. Uroczystości odprawiał proboszcz lokalnej parafii, ksiądz Zbigniew Szewczak. - Módlmy się razem z inwestorami, władzami gminy, wykonawcami i wszystkimi, którzy tutaj przybyli, o Boże błogosławieństwo - mówił. - Błagajmy Boga o pomoc, aby doprowadził tę budowę do upragnionego kształtu, a budowniczych otaczał opieką i bronił od wszelkiego niebezpieczeństwa.

Symboliczne poświęcenie terenu budowy było ukłonem ze strony inwestora i wykonawców w kierunku polskich tradycji i lokalnej społeczności. - Tak pięknie uszanowaliście polską tradycję. To dla nas jest bardzo ważne i głęboko wierzymy, że to jest bardzo ważne dla tej inwestycji – zaznaczył na koniec uroczystości burmistrz Grodziska Maz. Dziękował także księdzu Zbigniewowi Szewczakowi za wsparcie przy wykupie terenów i przekonywaniu mieszkańców do tej inwestycji.

Peter Jan Mulder – prezes firmy Las Palm zaznaczył, że polskie tradycje są dla niego bardzo ważne. Dzięki rodzinie, która pochodzi z Polski, poznałem polskie tradycje i rozumiem, że musimy działać zgodnie z nimi. Oficjalne uroczystości zostały zakończone i teraz „idziemy do roboty” – powiedział po polsku Peter Mulder.

Jacek AndrzejewskiO wyzwaniach czekających budowniczych mówił także Jacek Andrzejewski – dyrektor generalny Imtech Polska. Firma Imtech dwa dni wcześniej przejęła plac budowy. – Wszyscy trzymamy kciuki, aby to się udało – mówił. – Stopień skomplikowania tego typu obiektów jest ogromny. Dołożymy wszelkich starań, aby wywiązać się z naszego zadania. Jest ogromna szansa, żebyśmy poprowadzili tę inwestycję po europejsku, tak żeby miała dobrą opinię na zewnątrz.

Pierwsze prace archeologiczne ruszyły na terenie parku w zeszłym tygodniu. Do Starosty grodziskiego wpłynęły już też pierwsze wnioski o wydanie pozwolenia na budowę i inwestycja zaczyna nabierać rozpędu. Mamy nadzieję, że zapewnienia inwestorów i wykonawców o jak najwyższych standardach inwestycji potwierdzą się i w 2015 r. będziemy mogli osobiście sprawdzić efekt rozpoczynających się w tym tygodniu prac.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: