Przyszłoroczny budżet Grodziska Mazowieckiego będzie stał pod znakiem kontynuacji rozpoczętych w tym roku inwestycji. Nie zabraknie jednak też nowych projektów.

- Mamy kilka bardzo poważnych inwestycji: hala widowiskowo-sportowa, szkoła w Szczęsnym, ratusz. Ważną pozycją są też inwestycje drogowe. Budżet jest mocno napięty, ale myślę, że damy radę go zrealizować. Nie wiemy jednak, co się wydarzy do końca przyszłego roku – mówił Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. – Cieszę się, że będą środki unijne, gdyż pozwolą nam na dalszy rozwój gminy.

Przyszłoroczne dochody zaplanowano w wysokości 387 mln zł. (w tym roku: 365 mln zł.) W niemal niezmienionej wysokości pozostaną za to wydatki, które wynosić mają 405 mln zł (wobec 403 mln zł w roku bieżącym). Z tej kwoty niemal 87 mln zł to koszty majątkowe. Deficyt w wysokości niemal 18 mln zł pokryty zostanie z pożyczek i kredytów. Z budżetu gmina musi wpłacić prawie 6 mln zł „Janosikowego”.

Największą pozycją w przyszłorocznych wydatkach będą koszty związane z oświatą i wyniosą ponad 106 mln zł. Subwencja oświatowa pokryje jedynie 56 mln zł. Największymi inwestycjami będą:

  • Budowa hali widowiskowo-sportowej: 24 mln zł
  • Budowa dróg: 15 mln zł
  • Budowa budynku ratusza: 9,5 mln zł
  • Rozwój mobilności miejskiej (zakup 2 autobusów elektrycznych wraz z dodatkowymi projektami): 6,5 mln zł
  • Budowa szkoły podstawowej w Szczęsnym: 6 mln zł
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: