Czterej zatrzymani z narkotykami

W ostatni weekend grodziscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, przy których zabezpieczyli nielegalne substancje. Trzech z nich miało przy sobie opakowania z marihuaną, a jeden torebkę z amfetaminą. Wszyscy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policyjne kontrole osób podejrzanie zachowujących się na widok radiowozu często kończą się ujawnieniem przy nich nielegalnych substancji. Tak było też w ostatni weekend.

W piątkowy wieczór, na jednej z ulic, grodziscy funkcjonariusze zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy na ich widok nerwowo chowali coś w ubraniu. Po kontroli 26–latka i 16–latka okazało się, że obaj próbowali ukryć przed policjantami opakowania z marihuaną. Nielegalne środki zostały zabezpieczone. Pół godziny później w innym miejscu miasta funkcjonariusze zauważyli grupę mężczyzn, wśród których jeden również wyraźnie coś próbował ukryć pod ubraniem. Szybko wyszło na jaw, że 18-latek ma przy sobie marihuanę zawiniętą w folię aluminiową. Zatrzymany mężczyzna trafił do celi grodziskiej komendy, a jego narkotyki zabezpieczone. Następnego dnia w podgrodziskiej miejscowości policyjny patrol zainteresował się pasażerami mazdy, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W czasie kontroli funkcjonariusze zauważyli niespokojne zachowanie jednego z nich. I w tym przypadku okazało się, że 32-latek ma w kieszeni torebkę z białym proszkiem. Po badaniu zabezpieczonej substancji policjanci potwierdzili, że jest to amfetamina.

Piotr P., Krystian K., Dawid Z. i Dariusz B. odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. 16-latkiem po czynnościach policyjnych zajmie się sąd rodzinny, a o losie pozostałych mężczyzn zdecyduje prokurator i sąd karny.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: