Nocna kontrola przeprowadzona przez policjantów grodziskiej drogówki zakończyła się zatrzymaniem kierującego oplem i zabezpieczeniem amfetaminy. W aucie mężczyzny funkcjonariusze znaleźli przedmioty świadczące o rozprowadzaniu narkotyków, a w jego domu kolejne porcje środków odurzających. Zatrzymany odpowie za posiadanie 23 gramów amfetaminy i kilku porcji marihuany oraz udzielanie narkotyków innej osobie. Prokurator zastosował wobec 29–latka policyjny dozór.

Po 23.00 policjanci grodziskiej drogówki, którzy pełnili nocną służbę na terenie jaktorowskiej gminy zatrzymali do kontroli kierującego oplem. W czasie zatrzymywania auta funkcjonariusze zauważyli przedmiot wyrzucany przez okno samochodu. Natychmiast zabezpieczyli opakowanie po gumach do żucia, w którym był podejrzany biały proszek. Kierowca i pasażerka auta twierdzili, że przedmiot nie należy do nich. Dalsza kontrola pojazdu wskazywała coś innego. W aucie policjanci znaleźli wagę elektroniczną i torebki foliowe tzw. dilerki. Po sprawdzeniu kierowcy okazało się dodatkowo, że 29-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami za przekrocznie limitu punktów karnych.Wszystkie podejrzane przedmioty zostały zabezpieczone, a obie osoby zatrzymane do wyjaśnienia.

Po badaniu zabezpieczonej substancji policjanci ustalili, że w wyrzuconym opakowaniu były 23 gramy amfetaminy, która należała do zatrzymanego kierowcy. Jak zawsze w takich przypadkach policjanci pojechali do domu zatrzymanego na przeszukanie. W jego miejscu zamieszkania znaleźli jeszcze kilka porcji marihuany. Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych wyszło na jaw, że mężczyzna również  kilkakrotnie udzielał nielegalnych substancji innej osobie. Działania policjantów pozwoliły na przedstawienie 29-latkowi dwóch zarzutów karnych związanych z posiadaniem i udzielaniem narkotyków. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: