Dozór za posiadanie amfetaminy

Ponad 94 gramy amfetaminy zabezpieczyli grodziscy policjanci po nocnej kontroli rowerzysty. 37–latek miał przy sobie opakowania z białym proszkiem. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej, za co grozi kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego pełniący nocną służbę na terenie jaktorowskiej gminy zwrócili uwagę na rowerzystę, który na widok radiowozu skręcił w leśną drogę. Funkcjonariusze pojechali za nim, a gdy zaczął uciekać, ruszyli w pościg. Zatrzymany mężczyzna został natychmiast sprawdzony. Szybko okazało się, że w ręku trzymał duże foliowe opakowanie z białym proszkiem. Kolejne 3 torebki z tą samą substancją policjanci znaleźli także w jego ubraniu. 37-latek trafił do celi grodziskiej komendy, a zabezpieczone przy nim przedmioty do badań.

Wykonane czynności potwierdziły, że w opakowaniach były ponad 94 gramy amfetaminy. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 37-latka policyjnego dozoru, który będzie realizował 4 razy w tygodniu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: