W ręce czujnego dzielnicowego z grodziskiej komendy wpadł nietrzeźwy kierowca audi. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli. Po krótkim pościgu policjant zatrzymał 65–latka. Kierowca miał w organizmie niedopuszczalną dawkę alkoholu, a dodatkowo aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za obydwa przestępstwa odpowie przed sądem.

Grodziski dzielnicowy podczas popołudniowej służby w swoim terenie zwrócił uwagę na jadącego w przeciwnym kierunku kierowcę audi. Mężczyzna na widok radiowozu nagle przyspieszył. Policjant natychmiast zawrócił, włączył sygnały w radiowozie i ruszył za samochodem. Kierujący zatrzymał pojazd na sąsiedniej ulicy.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad 0,70 promila alkoholu. Po dalszych sprawdzeniach wyszło także na jaw, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód przekazany uprawnionej osobie. 65–latek wkrótce odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: