W związku z decyzją Premiera, o wprowadzeniu drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, Biblioteka w Grodzisku Mazowieckim zostałą otwarta.

W celu zachowania bezpieczeństwa została wprowadzona „Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki w trakcie epidemii COVID-19 dla użytkowników Biblioteki” oraz zmieniono godziny otwarcia.

Jak to wygląda w skrócie? W bibliotece mogą jednocześnie przebywać cztery osoby. Opiekun może wejść do placówki z maksymalnie dwójką dzieci do 13 r. ż. Dzieci w wieku powyżej 13 lat traktowane są jako samodzielne osoby. Czas przebywania w bibliotece skraca się do wypożyczenia zbiorów. Nie ma możliwości korzystania z przestrzeni box dla dzieci, strefa You media, pokój cichej pracy, sala komputerowa, sala konferencyjna, które są nieczynne do odwołania. Od osób korzystających z biblioteki wymaga się noszenia maseczek i rękawiczek ochronnych.

Pragniemy zaznaczyć, że od dziś działa jedynie Mediateka, w której w poniedziałki, wtorki i środy książki wypożyczymy w godzinach 12.00 – 20.00, w czwartki i piątki od 12:00 do 17:00 a w soboty od 10:00 do 14:00. Pozostałe filie pozostają zamknięte.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: