Dwie animatorki z grodziskiego Ośrodka Kultury w Grodzisku zostały laureatkami I edycji konkursu Impuls Kultury. Kinga Kunicka zdobyła nagrodę za wystawę fotograficzną online Jacka Wierzejskiego. Marioli Goździkowskiej przyznano wyróżnienie za III Grodziski Dzień Młodzieży. 

Konkurs IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych ma na promuje autorskie, innowacyjne projekty z zakresu animacji i edukacji kulturalnej zrealizowanych na terenie województwa mazowieckiego od 1 stycznia 2019 r. do 31 sierpnia 2020 r.

Poprzez konkurs chcemy pokazać, że praca animatorów i edukatorów jest niezbędna w budowaniu przyjaznego, empatycznego, refleksyjnego wobec współczesnych problemów świata oraz że działania z zakresu animacji i edukacji kulturalnej są interdyscyplinarne, wieloetapowe i wymagają różnorodnych kompetencji. – piszą organizatorzy z Mazowieckiego Instytutu Kultury. – Pragniemy nagrodzić pracę animatorów i edukatorów kultury, których twórcza, włączająca, społecznie zaangażowana i odpowiedzialna praca jest pulsem kultury i impulsem pozytywnych zmian.

W kategorii projekt zrealizowany online nagrodzono Kingę Kunicką za wystawę fotograficzną Jacka Wierzejskiego „Ptaki za oknem”. Pisaliśmy o niej w artykule „Ptaki, które można usłyszeć”.

Mariola Goździkowska zdobyła wyróżnienie w kategorii projekt wykorzystujący nowoczesne technologie i innowacyjne formy przekazu za III Grodziski Dzień Młodzieży. O wydarzeniu informowaliśmy w artykule „Grodziskie Dni Młodzieży w cyberprzestrzeni”.

Obu paniom GRATULUJEMY!

Organizatorem konkursu  IMPULS KULTURY – Mazowiecka Nagroda Inspiracji Kulturalnych jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. W imieniu Organizatora przeprowadza go Mazowiecki Instytut Kultury.
 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: