Gry miejskie z historią w tle

W nocy z 30 na 31 lipca 1944 roku miał miejsce zrzut Cichociemnych na placówkę Solnica zlokalizowaną na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Cichociemni byli przeszkolonymi w Wielkiej Brytanii i we Włoszech żołnierzami Polskich Sił Zbrojnych, którzy ochotniczo zgłosili się do służby specjalnej w konspiracyjnej Armii Krajowej. 1 sierpnia minie 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zachęcamy w tym dniu do udziału w grze miejskiej „Powstanie ’44 – Gotowi na godzinę „W”. ​Start nastąpi 1 sierpnia o 14:30 w Mediatece przy ul. 3 maja 57, tam też do godz. 15:00 prowadzone będą zapisy. Trasa zostanie zamknięta o 16:30. To nie jedyna okazja do wspólnej zabawy połączonej z poznawaniem historii miasta.

Do 15 września można przemierzać szlak wakacyjnej gry miejskiej „O parkach, dawnych rodach i historycznych miejscach”. Wystarczy mieć ze sobą metrówkę lub taśmę krawiecką (do wykonania pomiarów), coś do pisania, a także czytnik QR i dostęp do internetu. Mapę można pobrać on-line lub odebrać wydrukowaną w Mediatece, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00. Czas przejścia oszacowano na 1h 15 minut. Trasę można przemierzać pieszo do 15 września 2020, a bliższe informacje dostępne są pod nr tel. 22 120 29 01. Organizatorami imprez są: Mediateka, Centrum Kultury i Poczekalnia PKP Przestrzeń Kulturze Przyjazna. Na wakacyjne zmagania na terenie Grodziska mieli również wpływ członkowie Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Gry miejskie z historią w tle


To może Cię zainteresować: