Hodował marihuanę i posiadał znaczną ilość środków odurzających

Grodziscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który na swojej posesji hodował marihuanę. W domu oraz samochodzie 37-latka policjanci zabezpieczyli 29 krzaków konopi indyjskich, 109,44 grama marihuany oraz około 354 gramy mefedronu. Za popełnione przestępstwa Markowi Ś. grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

Tuż po 9.00 grodziscy kryminalni pojechali sprawdzić informację o podejrzanej uprawie na jednej z posesji w podgrodziskiej miejscowości. Policjanci swoją kontrolę rozpoczęli od samochodu 37-latka, który usiłował wyjechać z terenu posesji. W pojeździe, znaleźli pojemnik z zawartością mefedronu. Jak się okazało podczas kontroli budynku mieszkalnego funkcjonariusze ujawnili 29 roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.

Sprawdzając kolejne pomieszczenia  mundurowi znaleźli naczynie z zawartością mefedronu oraz naczynie z marihuaną. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 109,44 grama marihuany oraz około 354 gramy mefedronu. Zabezpieczone również zostały  urządzenia i przyrządy służące do  hodowli marihuany.

W rozmowie z Markiem Ś. policjanci potwierdzili, że wszystkie zabezpieczone rzeczy należą do niego. Zatrzymany usłyszał zarzuty hodowli marihuany, posiadania znacznej ilości środków odurzających jak również przyrządów służących do ich wytwarzania. Podczas przesłuchania przyznał się do winy.  Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.  Marcinowi Ś. za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: