Jak dotrzeć na grodziskie cmentarze?

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych oraz dzień Zaduszny. Jak co roku w pobliżu grodziskich cmentarzy wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu – mają one ułatwić dojazd do nekropolii i zwiększyć bezpieczeństwo kierowców jak i pieszych. Zmianie uległ też rozkład jazdy autobusów.

Dla osób, które postanowią przyjechać w rejon nekropolii samochodem udostępnione będą bezpłatne miejsca do parkowania i parkingi w okolicach cmentarzy (nie będzie możliwości wjazdu na teren cmentarza przy ul. Orlej) . Ze względu na lokalizację w rejonie „nowego” cmentarza będzie udostępniona duża działka (vis’a vis) jako dodatkowy bezpłatny parking. Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim apeluje o ostrożność i rozwagę, by zwracać szczególną uwagę na bieżące oznakowanie dróg, gdyż w przypadku wystąpienia utrudnień i zatorów mogą zostać doraźnie wprowadzone zmiany, np. dodatkowe zakazy zatrzymywania, zakazy postoju lub czasowe ograniczenia w korzystaniu z niektórych ulic w szczególności w Grodzisku Mazowieckim, np. na ul. Radońskiej zamknięcie wjazdu od skrzyżowania z ul. Montwiłła, wymuszając na ul. Radońskiej ruch jednokierunkowy od ul. Spokojnej, ul. Pańską w kierunku ul. Sienkiewicza.

W dniu 1  XI 2019r.  autobusy komunikacji miejskiej kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy .

Dodatkowe zmiany:

  • linia nr 2 w godz. od 08:00 z PKP do 15.00 zostaje przedłużona do Kuklówki,
  • na linii nr 4 od godz. 9.00 do 17.00 wprowadzony zostanie  autobus z PKP do cmentarza komunalnego (pierwszy kurs z przystanku Grodzisk PKP o godz.9:00, pierwszy kurs z cmentarza 9:30),
  • dodatkowy  kurs do cmentarza w Żukowie (odjazd autobusu z przystanku Grodzisk PKP o godz.10:00, powrót z Żukowa o godz.13:00).
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: