Jeden uprawiał, drugi posiadał

Grodziscy policjanci w ostatnim czasie zatrzymali 2 mężczyzn, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. 21-latek hodował na działce konopie indyjskie, a 19-latek posiadał przy sobie marihuanę. Rafał W. i Patryk G. usłyszeli zarzuty i obaj przyznali się do winy. Popełnione przez nich przestępstwa zagrożone są karami do 3 lat więzienia.

Grodziscy policjanci podczas codziennych służb sprawdzają wszelkie sygnały o osobach, które mogą popełniać przestępstwa narkotykowe.

Gdy tylko funkcjonariusze uzyskali informację o miejscu uprawy konopi indyjskich, natychmiast rozpoczęli sprawdzanie, kto opiekuje się roślinami. Ich ustalenia prowadziły do 21-latka. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania, gdzie policjanci zabezpieczyli również preparaty do pielęgnacji uprawy. Rafał W. przyznał się do tego, że posadził kilka roślin konopi i próbował wyhodować marihuanę. 21-latek usłyszał zarzut uprawiania konopi indyjskich i dobrowolnie poddał się karze.

Tego samego dnia policjanci postanowili skontrolować osoby przebywające wieczorem na jednym z placów zabaw. Przed legitymowaniem zauważyli przedmiot, który jeden z mężczyzn ukrywał w dłoni. Szybko okazało sie, że jest to torebka z marihuaną. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 19-latek zatrzymany. Patryk G. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna również przyznał się do przestępstwa.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani posiadanie środków odurzających lub uprawianie konopi to przestępstwa zagrożone karami do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: