Jednej nocy zabezpieczyli ponad 85 gramów narkotyków

Za posiadanie środków odurzających i psychotropowych odpowie dwóch mężczyzn zatrzymanych tej samej nocy przez grodziskich policjantów. 26–latek i 27–latek zostali sprawdzeni przez funkcjonariuszy w zaparkowanych samochodach. Policjanci znaleźli narkotyki w jednym z aut, w ubraniu drugiego mężczyzny, a także w domach obu zatrzymanych. Łącznie zabezpieczyli ponad 85 gramów nielegalnych substancji. Za ich posiadanie mężczyznom grozi nawet po 3 lata pozbawienia wolności.

Dobre rozpoznanie grodziskich policjantów w środowisku osób związanych z przestępczością narkotykową przyczyniło się do zabezpieczenia ponad 85 gramów nielegalnych substancji. Kryminalni pełniący nocną służbę wspólnie z policjantami zespołu wywiadowczego na terenie powiatu, bacznie obserwowali okolicę.

Z ich ustaleń wynikało, że w jednym z samochodów zaparkowanych przed sklepem w jaktorowskiej gminie może przebywać osoba podejrzana o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do sprawdzania tej informacji. Podczas dokładnego przeszukania volkswagena policjanci znaleźli opakowania z białym proszkiem i suszem roślinnym, które były ukryte w komorze silnika. Właścicielem znalezionych substancji okazał się 26-letni kierowca pojazdu. Jak zawsze w takich sytuacjach, policjanci sprawdzili także miejsce zamieszkania podejrzanego mężczyzny. Tam także zabezpieczyli takie same przedmioty. Po badaniu znalezionych środków okazało się, że zatrzymany posiadał łącznie prawie 32 gramy mefedronu i marihuany.

Podobny przebieg miała kontrola audi na jednej z grodziskich ulic. Podczas legitymowania siedzącego za kierownicą mężczyzny, policjanci zauważyli jego bardzo nerwowe zachowanie. Po krótkiej rozmowie 27-latek przekazał funkcjonariuszom torebkę z białym proszkiem, którą miał pod ubraniem. Kolejne opakowanie z podejrzaną substancją zostało znalezione w czasie przeszukania domu zatrzymanego. Łącznie policjanci zabezpieczyli u mężczyzny prawie 50 gramów mefedronu i ponad 3 gramy amfetaminy.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi im nawet po 3 lata pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: