Jest pozytywna decyzja na budowę obwodnicy. Po rozpatrzeniu wszystkich odwołań zostało wydane pozwolenie na realizację inwestycji. Przetarg na pozyskanie wykonawcy zostanie rozstrzygnięty najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

- Chciałbym, by Marszałek ogłosił przetarg w ciągu najbliższego miesiąca i by umowa na wykonanie została podpisana do końca roku. Jest na to szansa. Mam nadzieję, że to, co nam wszystkim tak bardzo utrudnia życie, czyli stanie w korkach, wreszcie się skończy. Bardzo się cieszę i serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do rozwiązania tej kwestii i nam pomagali. - mówił Burmistrz Grzegorz Benedykciński:

Jak zaznaczają władze Grodziska Maz., budowa obwodnicy to zaledwie część inwestycji drogowych na terenie gminy. Od początku roku trwają największe roboty drogowe w historii Grodziska Mazowieckiego, których wartość, nie wliczając budowy obwodnicy, wynosi ponad 50 mln zł. Przebudowywana jest droga 579 w kierunku Radziejowic. Starostwo Powiatowe, we współpracy z Gminą, buduje rondo w Żukowie oraz rozbudowuje drogę Stare Kłudno-Żuków. Budowana jest Al. Olszowa w Książenicach oraz kładziona nakładka asfaltowa w ul. Mazowieckiej od miejscowości Opypy do Książenic. Ukończono przebudowę ul. Nałkowskiej i ul. Centralnej w Radoniach i Adamowiźnie. Gmina realizuje inwestycje związane z budową ul. Cegielnianej, ul. Nadarzyńskiej, ul. Promiennej w Adamowiźnie oraz skrzyżowanie ul. Chełmońskiego z Żyrardowską. Wykonano także na terenie grodziskich wsi ponad 11 km modernizacji dróg w destrukcie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: