Sobota, 23 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim minęła pod sztandarem tradycyjnego karate. W Hali Sportowej przeprowadzone zostały finałowe zawody Traditional Karate Games, które świetnie wpisały się w harmonogram obchodów 500-lecia miasta.

Ogólnopolskie Traditional Karate Games to cykl zawodów, odbywających się już od 7 lat i składających się w tym roku z dwóch edycji turnieju dla klubów z całej Polski. To wielkie sportowe widowisko, zorganizowane przez Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego Nikobushi, przyciągnęło do grodziskiej hali sportowej rzeszę zawodników i wspierających ich kibiców. – Zawody zazwyczaj składają się z trzech edycji, ale z uwagi na napięty w tym roku grafik, ta druga edycja stała się tą finałową. Pierwsza odbyła się w Płocku, a druga u nas w Grodzisku Maz. W zawodach startują zawodnicy w różnym wieku, już od 4-5 lat po grupę w wieku 50-60 lat – mówi współorganizator, prezes Klubu Ewa Szelęgowska-Kalman. – Karate tradycyjne jest naszą pasją, naszym sportem i tu możemy się sprawdzić. Tak traktujemy każde zawody, które są najlepszym treningiem. I z uwagi na dobrą współpracę z miastem, udało się ustalić termin i teraz staramy się jak najlepiej ten czas wypełnić owocnymi startami. Zawodników jest 412 z 19 klubów, więc zawody odbywają się na 6 matach jednocześnie i zaangażowanych jest bardzo wielu sędziów z całej Polski.

Zawodnicy startowali w kilkunastu grupach wiekowych z podziałem na stopnie, a na najlepszych po dwóch edycjach czekały wyjątkowe nagrody. Oprócz pucharów i dyplomów, otrzymać można było wyjątkowe medale w formie dwóch puzzli, w całości tworzących kolory flagi Ukrainy, a także bony w  wysokości 500 zł. Wydarzenie swoim patronatem objął Burmistrza Grodziska Maz.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Tradycyjne karate na 500 lat miasta


To może Cię zainteresować: