Kryminalni zabezpieczyli ponad 200 porcji narkotyków

Grodziscy kryminalni zatrzymali 22-latka z narkotykami. W samochodzie mężczyzny policjanci odnaleźli ponad 105 gramów amfetaminy. Podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczony został również haszysz i sadzonki konopi. Jakub Z. odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas popołudniowej służby na terenie miasta, grodziskich kryminalnych zaniepokoiło nerwowe zachowanie kierowcy lanosa. Policjanci natychmiast postanowili sprawdzić mężczyznę i jego samochód. Szybko wyszło na jaw, dlaczego 22-latek chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. W jego aucie kryminalni znaleźli opakowania z białym i beżowym proszkiem. Torebki zostały zabezpieczone, a ich właściciel zatrzymany.

Jak zawsze w takich sytuacjach policjanci pojechali także do miejsca zamieszkania zatrzymanego. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli doniczki z sadzonkami konopi, a także kilka grudek z brązową substancją. 22-latek przyznał się, że wszystkie znalezione przez policjantów narkotyki należą do niego. Po badaniu zabezpieczonych substancji potwierdziło się, że w torebkach z proszkiem jest ponad 105 gramów amfetaminy, a brązowe grudki to 2,5 grama haszyszu. Zatrzymany mężczyzna wyjaśniał także, że na własny użytek miał przeznaczyć hodowane w doniczkach konopie.

Jakub Z. prawdopodobnie usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości amfetaminy, posiadania haszyszu oraz uprawiania marihuany. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat więzienia. Policjanci sprawdzają jeszcze przeznaczenie zabezpieczonych przy nim narkotyków.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: