Parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych od zawsze było problemem. Zmiana prawa o ruchu drogowym pozwalająca policji i straży miejskiej na karanie za to wykroczenie, nie tylko na drogach publicznych, miała pomóc rozwiązać ten problem, jednak jak widać pewne przyzwyczajeniau niektórych pozostają.

Jedna z naszych czytelniczek, oburzona zaobserwowaną sytuacją, przysłała nam zamieszczone przy artykule zdjęcia. Niestety ten kierowca przekroczył wszystkie limity braku przyzwoitości parkując w taki sposób, że zajął oba miejsca dla niepełnosprawnych pod Grodziskim Lidlem.

Zdajemy sobie sprawę, że samochodem tym mogła podróżować osoba o znacznym stopniu upośledzenia, jednakże Prawo o ruchu drogowym przewiduje możliwość parkowania na oznaczonych miejscach jedynie osób o znacznym upośledzeniu ruchowym. Chcemy wierzyć, że parkująca w ten sposób osoba miała do tego prawo, ale wydaje nam się, że istnieje wiele innych modeli samochodów znacznie przyjaźniejszych w eksploatacji dla osób niepełnosprawnych.

Pomimo wątpliwości, nie chcąc krzywdzić być może niepełnosprawnego kierowcy lub pasażera, mimo iż samochód odpowiedniego oznakowania nie posiadał, zdecydowaliśmy się na niepublikowanie numerów rejestracyjnych samochodu, a jedynie przekazanie ich policji w celu wyjaśnienia sytuacji.

Przypominamy, że za parkowanie na wyznaczonych miejscach dla osób niepełnosprawnych grozi mandat karny w wysokości 500 złotych, a nawet odholowanie samochodu na koszt właściciela. Jednocześnie zachęcamy naszych czytelników do zgłaszania podobnych problemów w przyszłości.

Redakcja

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: