Bezpiecznie i bezpłatnie – w taki sposób kierowcy mogą korzystać z parkingu „Parkuj i Jedź” w centrum Otrębus.

Parking znajduje się w rejonie przystanku WKD i przystanków brwinowskiej komunikacji miejskiej, dzięki czemu jest dogodnym punktem przesiadkowym. Można tam zostawić pojazd, a następnie skorzystać z transportu zbiorowego. Takie rozwiązanie zapewnia wygodny dojazd do szkoły lub pracy. Wybór różnych sposobów przemieszczania się ma również pozytywny wpływ na środowisko.

Bezpłatny parking jest dostępny dla kierowców i rowerzystów. Auto można zaparkować na jednym z 69 dostępnych miejsc postojowych, w tym dwóch dla osób z niepełnosprawnościami.  Dwie zadaszone wiaty i stojaki na 22 rowery służą miłośnikom dwóch kółek. Parking jest połączony zjazdem z ul. Natalińską oraz ciągiem pieszo-rowerowym. Aby ułatwić poruszanie się na terenie parkingu, kierowcy mogą korzystać z drogi manewrowej zakończonej okrągłym placem manewrowym. W rejonie parkingu na wysokości drogi wojewódzkiej znajduje się przejście dla pieszych wraz z przejazdem dla rowerów. Parking jest czynny całą dobę, a jego teren w całości objęty jest monitoringiem wizyjnym, co zapewnia bezpieczeństwo jego użytkownikom.

Korzystanie z parkingu jest bardzo łatwe. Przy wjeździe na parking pobiera się bilet, który należy zachować i wykorzystać przy opuszczaniu parkingu. Szlaban przy wyjeździe otworzy się po zeskanowaniu biletu. Parking nie jest przeznaczony do parkowania przez długi okres – bezpłatny czas postoju wynosi 24 godziny.

Gmina Brwinów otrzymała na budowę parkingu 723 120,98 zł unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014–2020 w ramach konkursu z Działania 4.3 „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza”. Kwota dofinansowania stanowi 80% kosztów kwalifikowalnych projektu. Całkowita kwota projektu to 1 197 856,16 zł.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: