Gmina Brwinów zachęca kierowców, aby częściej korzystali z transportu zbiorowego. W myśl tej idei, 1 sierpnia br., oddano do użytku nowoczesny parking „Parkuj i jedź”. Został on zlokalizowany przy ul. Natalińskiej w Otrębusach. To kolejna proekologiczna inicjatywa magistratu.

Niedawno na łamach „Obiektywnej” w artykule pt. „Zielono mi… na przystanku” informowaliśmy, że Urząd Miasta w Brwinowie stworzy 4 "zielone" wiaty przystankowe. Ich dachy, ściany i najbliższe otoczenie zostaną zagospodarowane roślinami.

Kolejnym proekologicznym przedsięwzięciem jest otwarty właśnie Parking „Parkuj i jedź”. Ma on promować postawy tych kierowców, którzy zostawiają auta i kontynuują podróż środkami transportu zbiorowego. Dla nich korzystanie z obiektu będzie darmowe. Wystarczy mieć przy sobie bilet albo bezpośrednio po unieruchomieniu pojazdu udać się na peron stacji WKD „Otrębusy” czy na przystanek autobusowy.

Bezpłatnie swoje auto można zostawić na dobę, potem będzie naliczana opłata – 5 złotych za każdą rozpoczętą godzinę. Aby wjechać na parking trzeba pobrać bilet wjazdowy, który następnie należy zachować do czasu wyjazdu. Kierowca, któremu zdarzy się owy bilet zgubić, musi liczyć się z opłaceniem dodatkowo 200 zł. Kasa przyjmuje tylko gotówkę: banknoty i monety. Teren parkingu w całości objęty jest monitoringiem wizyjnym.

Oprócz wybudowanych 69 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami, zostały postawione wiaty i stojaki na rowery.

Gmina Brwinów otrzymała na budowę parkingu blisko 723 200 zł unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014–2020 w ramach konkursu z Działania 4.3 „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza”. Całkowita kwota projektu to 1 119 334, 65 zł.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowy parking w Otrębusach


To może Cię zainteresować: