Laboratoria przyszłości

fot. Weronika Sadowska

1 czerwca w sali konferencyjnej Willi Niespodzianka Burmistrz Grodziska Mazowieckiego w obecności dyrektorów szkół podpisał umowę z dostawcą sprzętu i pomocy dydaktycznych do grodziskich placówek w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

W ramach programu wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Grodzisk Mazowiecki otrzymają dodatkowy sprzęt, który pozwoli na uatrakcyjnienie nauki, rozwijanie zainteresowań uczniów, a także przyczyni się do rozwoju umiejętności manualnych i technicznych oraz w zakresie przedmiotów matematycznych i przyrodniczych. Sale lekcyjne wyposażone zostaną m.in. w drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery wraz ze stacjami lutowniczymi czy sprzęt do nagrań w postaci kamer, mikrofonów i specjalistycznego oświetlenia, co pozwoli młodzieży m.in. na uwiecznianie swoich przyszłych osiągnięć. – Bardzo fajna umowa, dotycząca innowacyjnych spraw. Laboratoria przyszłości to nic innego jak innowacyjny sposób nauczania i wiedzy o świecie. Dobrze, że projekt wiąże się ze wszystkimi przedmiotami, bo wiemy o tym, że zawsze brakuje kandydatów na Politechnikę czy innych szkół wyższych technicznych. Myślę, że rozbuduje to dzieciom wyobraźnię – mówi Burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Szkoły podstawowe otrzymają dodatkowe wyposażenie za łączną kwotę 1,3 mln zł, które pozyskane zostały w ramach Środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wykonawcą zamówienia jest firma MKM Market Małgorzata Modzelewska z Warszawy.


Sprzęt zostanie dostarczony do placówek:

  1.  Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Maz. - 148 950,54  zł brutto,
  2.  Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Maz. - 299 657,52  zł brutto,
  3.  Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Maz. - 147 693,48 zł brutto,
  4.  Szkoła Podstawowa nr 5 w Grodzisku Maz. - 158 316,99 zł brutto,
  5.  Szkoła Podstawowa nr 6 w Grodzisku Maz. - 186 535,65 zł brutto,
  6.  Szkoła Podstawowa w Adamowiźnie - 128 164,77 zł brutto,
  7.  Szkoła Podstawowa w Książenicach - 191 215,80 zł brutto,
  8.  Szkoła Podstawowa w Izdebnie Kościelnym - 29 537,22 zł brutto.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Laboratoria przyszłości


To może Cię zainteresować: