Prawie 150 wystawców oferowało swoje produkty w niedzielę, 15 czerwca na grodziskim targowisku podczas Międzynarodowego Jarmarku Produktów Regionalnych. Na mieszkańców czekało też wiele innych atrakcji.

Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych, to nie tylko możliwość nabycia wielu wyjątkowych produktów niedostępnych na codzień w sklepach. Jest on również możliwością poznania kultury ludowej z różnych regionów Polski jak i z zagranicy.

Tegoroczny jarmark rozpoczął się o godzinie 13.00 uroczystym przejściem uliczkami targowiska barwnego korowodu mieszkańców Grodziska i zaproszonych gości. Tuż po przejściu korowodu na scenie wystąpił zespół "Złoty Łan", a następnie zaproszeni goście z Austrii i Czarnogóry. Zebranych na targowisku zachwyciły również występy młodzieży z Radzikowa i zespołu Radlani z Józefiny. Występy artystyczne zakończyła potańcówka z zespołem Pretext.

Oprócz występów artystycznych na mieszkańców Grodziska i okolic czekało wiele wyjątkowych atrakcji. Konkurs strzelania z bicza, przepyszny żurek, piwa regionalne, w tym prawdziwe piwa miodowe, miody, sery, wędliny i wyroby rękodzieła ludowego to tylko nieliczne atrakcje jarmarku. Kolejny jarmark już na jesieni z okazji powiatowego święta plonów.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych


To może Cię zainteresować: