Niedługo powstanie grodziska fabryka marzeń i szczęścia

To jest fabryka marzeń i szczęścia, czyli pierwsza fabryka w Grodzisku, która da tyle szczęścia innym i z tego bardzo się cieszę – mówił Burmistrz Grzegorz Banedykciński podczas konferencji prasowej, inaugurującej budowę Parku Adventure World Warsaw Park&Resort zorganizowanej dzisiaj przed południem w Hotelu Marriot w Warszawie.

Na konferencję przybyło wielu dziennikarzy mediów lokalnych, ogólnopolskich oraz wiele osób z zarządu spółki Las Palm i powstającego parku. Prezentacja rozpoczęła się od pokazu filmu prezentującego powstawanie projektu parku.Po pokazie przemówił Grzegorz Banedykciński - Udało mi się sprowadzić do Grodziska około 80 firm. 15 lat temu miałem pierwsze spotkanie z jednym z parków rozrywki w Europie, którego zarząd myślał, aby zainwestować w Polsce. Potem mieliśmy jeszcze kilka przygód, ale jestem dumny, bo z każdą z tych przygód miałem do czynienia, dlatego uważam się za takiego malutkiego eksperta w tej kwestii. Dzisiaj jestem niezwykle szczęśliwy, że doczekałem momentu, kiedy finalizujemy sprawę parku rozrywki w Polsce, tak oczekiwanego, tak wymarzonego. Chcę Państwu jasno powiedzieć – rozpoczęła się dzisiaj budowa parku rozrywki w Polsce.
Burmistrz dziękował żonie Petera Muldera - Sylwii Mulder. – To miłość do Pani Pana Petera Muldera, a potem miłość Pani do Polski i zarażenie go tą miłością spowodowało, że tutaj dzisiaj jesteśmy. Dziękuję również Panu za to wizjonerstwo, że Pan się nie załamał, gdy mieliśmy po drodze kilka bardzo trudnych sytuacji. - Dziękował także wielu urzędnikom, którzy pomogli przy powstawaniu parku.

Podczas swojego przemówienia Pan Peter Mulder powiedział, że powstanie pierwszego na tak ogromną skalę ośrodka będzie dla Polski absolutnym przełomem, stawiając nasz kraj w jednym rzędzie ze światowymi liderami branży rekreacji i wypoczynku.
- Ponad 100 najbardziej kreatywnych i uznanych dyrektorów, managerów i specjalistów z branży parków rozrywki dołączyło do nas, aby współtworzyć ten ambitny projekt - powiedział Mulder. - Adventure World Warsaw będzie zupełnie nową marką i zarazem nową jakością w branży rozrywkowej, która zdobędzie serca zarówno rodzin z dziećmi, jak i młodych ludzi. Jestem przekonany, że w momencie otwarcia w 2015 roku, AWW wejdzie do czołówki najchętniej odwiedzanych tematycznych parków rozrywki na świecie.
Zaznaczył, że budowa parku finansowana jest przez międzynarodowe konsorcjum banków i instytucji finansowych. Nie jest to inwestycja jednego z europejskich parków rozrywki, tylko całkowicie nowy projekt. Zwrócił uwagę na to, że zakończył się już wykup gruntów od wielu właścicieli, a pozostałe tereny zostaną zakupione wkrótce. Wszystkim zaoferowano satysfakcjonujące ich ceny. Inwestycja ta przyniesie także wiele korzyści dla mieszkańców Grodziska i okolic – do jej obsługi potrzeba będzie około 3000 pracowników.

Wszystkie podmioty zaangażowane w tworzenie AWW, w tym ponad 100 architektów, producenci atrakcji i konsultanci branżowi, należą do najbardziej uznawanych w globalnej branży tematycznych parków rozrywki. Poza Peterem Janem Mulderem i Stevenem Shaikenem, do grona kierującego inwestycją należy także Edward Pawley, powołany na stanowisko Generalnego Managera, a także wielu konsultantów współpracujących z firmą w zakresie sprzedaży i marketingu, HR, finansów, działalności operacyjnej, hoteli czy gastronomii. Do grona podmiotów współtworzących park należą firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży tematycznych parków rozrywki, między innymi AGS Architects, Imtech, JoraVision, Tebodin, Vekoma Rides Manufacturing i Hafema.

Jutro oficjalnie zostanie zainaugurowana budowa parku. Potrwa ona ponad 2 lata. Zakończenie budowy zaplanowano na koniec 2014 roku, a gotowość do fazy testów zaplanowano na styczeń 2015. Wielkie otwarcie parku przewidziano na marzec 2015 roku. Wartość inwestycji to 620 mln € , czyli 2,5 miliarda złotych. Na łącznej powierzchni około 230 hektarów powstanie ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery, 2 unikalne hotele tematyczne z łącznie 803 pokojami oraz przestrzenią konferencyjną, 5 tematycznych krain z atrakcjami na najwyższym światowym poziomie i największy w Polsce kryty Park Wodny.

Więcej szczegółów dotyczących powstającego obok nas parku rozrywki przedstawimy wkrótce.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Adventure World Warsaw - Konferencja 2012-07-20


To może Cię zainteresować: