Pięciu zatrzymanych z narkotykami

W ciągu ostatnich kilku dni grodziscy policjanci zatrzymali 5 osób, u których znalezione zostały różne zabronione substancje. Mężczyźni w wieku od 19 do 31 lat usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii te przestępstwa zagrożone są karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na osoby, które mogą popełniać przestępstwa narkotykowe. W ciągu ostatnich kilku dni podczas takich działań wpadło 5 mężczyzn, przy których policjanci znaleźli różne zabronione prawem substancje. W trzech przypadkach była to marihuana, w innych amfetamina i metamfetamina.

21-latek i 23-latek wpadli podczas dwóch różnych nocnych kontroli w Grodzisku Maz. Z nerwowego zachowania obu mężczyzn wynikało, że próbowali coś ukryć przed policjantami. Po sprawdzeniu ich przez funkcjonariuszy, szybko wyszło na jaw, że Arkadiusz K. ma przy sobie torebkę z marihuaną, a Adam A. takie samo opakowanie z amfetaminą. Uwadze policjantów nie uszło też zachowanie 19-latka, który na widok radiowozu przejeżdżającego w okolicach deptaka odrzucił coś od siebie. Funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne zawiniątko z marihuaną. Ten sam narkotyk znaleźli policjanci przy 29-latku z żabiowolskiej gminy. Łukasz B. został przeszukany w związku ze zgłoszeniem żony o zabraniu kluczyków od jej samochodu. Zatrzymanie 31-latka nastąpiło po kontroli drogowej w podgrodziskiej miejscowości. W aucie, którym podróżował mężczyzna, funkcjonariusze znaleźli opakowanie z nielegalną substancją. Robert W. przyznał się do posiadania matamfetaminy.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Trzech z nich skorzystalo z prawa do dobrowolnego poddania się karom w zawieszeniu. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii te przestępstwa zagrożone są karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: