Pięciu zatrzymanych za przestępstwa narkotykowe

W ciągu ostatnich kilku dni grodziscy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzewanych o popełnienie przestępstw narkotykowych. 30-latek usłyszał zarzut udzielenia marihuany, a pozostali czterej mężczyźni w wieku od 19 do 22 lat – posiadania tych nielegalnych środków odurzających. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii te przestępstwa zagrożone są karami nawet 3 lat pozbawienia wolności.
 
Grodziscy policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na osoby, które mogą popełniać przestępstwa narkotykowe. W ciągu ostatnich kilku dni podczas takich działań wpadło 5 mężczyzn.

Informację o osobie, która prawdopodobnie przekazała porcję marihuany innemu mężczyźnie grodziscy policjanci otrzymali z miejscowego aresztu śledczego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przyszedł w odwiedziny do jednego z osadzonych i przyniósł mu narkotyki. Piotr Ś. został zatrzymany i usłyszał zarzut udzielenia środków odurzających. 30-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

19-latka i dwóch 20-latków policjanci kontrolowali po zmierzchu w miejscach odwiedzanych przez osoby zażywające narkotyki. Patryk W. na widok funkcjonariuszy wyrzucił coś do pobliskiego stawu. Po wyłowieniu przedmiotu przez policjantów, szybko okazało się, że jest to opakowanie z marihuaną. 20-latek został zatrzymany. Podobną kontrolę funkcjonariusze podjęli wobec osób siedzących na ławce w innym miejscu. Policjanci zauważyli przedmiot przekazywany sobie przez dwóch mężczyzn. Podejrzewając, że osoby te mogą zażywać środki odurzające, mundurowi przeszukali 19-latka i 20-latka. Przy obu znaleźli po porcji marihuany. Norbert K. i Damian K. również zostali zatrzymani. Cała trójka usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających.

Innej nocy po 23.00 policjanci grodziskiego zespołu wywiadowczego, przejeżdżający ul. Królewską, zwrócili uwagę na niepewną jazdę kierowcy peugeota. Podczas kontroli 22-latek próbował ukryć coś w kieszeni. Szybko okazało się, że jest to torebka wypełniona marihuaną. Kamil W. został zatrzymany, a znalezione przy nim substancje zabezpieczone. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze potwierdzili, że 22-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci sprawdzają jeszcze, czy nie prowadził auta po zażyciu narkotyków.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: