W połowie kwietnia mieszkańcy Adamowizny dowiedzieli się iż proboszcz tamtejszej parafii Mariusz B. został zawieszony w wykonywaniu obowiązków. Powodem tej decyzji są informacje "o możliwym niewłaściwym zachowaniu ks. Mariusza B., względem osoby, która ukończyła 15. rok życia".

Jak dowiedzieli się parafianie z odczytanego podczas mszy komunikatu - …mając na uwadze otrzymaną informację o możliwym niewłaściwym zachowaniu ks. Mariusza B., względem osoby, która ukończyła 15. rok życia, Kardynał Kazimierz Nycz zdecydował o zawieszeniu Waszego proboszcza w wykonywaniu urzędu, do chwili wyjaśnienia sprawy, zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Kanonicznego. Sprawa została przekazana do Stolicy Apostolskiej. Do domniemanego zdarzenia miało dojść na wiele lat przed mianowaniem ks. Mariusza B. proboszczem parafii św. Teresy z Kalkuty w Adamowiźnie. Na ten czas administratorem parafialnym został mianowany ks. Adam Żukowski.

Ks. Mariusz B. wcześniej był wikarym parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim. W 2011 r. został administratorem, a później proboszczem parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Adamowiźnie. Z uzyskanych informacji wynika, że zawiadomienie w sprawie niewłaściwego zachowania księdza trafiło do kurii jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Sprawa ma charakter obyczajowy, a nie karny i nie została zgłoszona do prokuratury.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: