W niedzielę, 20 marca rozegrana została 3. edycja Grodziskiej Ligi Sportów Walki. Ta pomyślana specjalnie na 500-lecie Grodziska Mazowieckiego formuła zawodów przyciąga z edycji na edycję coraz więcej sportów walki, zawodników i widzów.

W związku z obchodami 500-lecia Grodziska Mazowieckiego zakiełkował mi pomysł, zainspirowany słowami burmistrza, by zjednoczyć wszystkie kluby sportów walki – mówił Jakub Malicki, prezes UKS Budo. – Pierwszy raz, by przetestować formułę, wystartowaliśmy w listopadzie 2021 r. sami. W grudniu w organizację zawodów włączył się klub Taekwon-do – TDKTigers. Podczas ostatniej edycji dołączył kickboxing i wiem, że mają zamiar dołączyć judocy.

Warto zaznaczyć, że zawody rozgrywają się nie tylko w dyscyplinach charakterystycznych dla poszczególnych sztuk walki. Dla najmłodszych zawodników opracowany został specjalny tor przeszkód Ninja Quest, w którym udział mogą wziąć wszyscy. –Wymyśliliśmy, że muszą być zawody, które połączą wszystkie kluby. Jedni są lepsi w stójce, inni w parterze – nigdy się nie dogadają. Każdy będzie lepszy w czym innym. Wymyśleliśmy, że to musi być maksymalnie uproszony trójbój – mówił Jakub Malicki.

 – Tor dobraliśmy tak, by nie zajął dużo czasu, ale żeby dzieci wykazały się ogólną sprawnością, szybkością – tłumaczył nam Dariusz Młynarski, trener w Klubie Sportowym Taekwon-do w Grodzisku Maz . – Dzieci są dobrane wiekiem oraz wagą, by było to sprawiedliwie. Mamy tutaj tor przeszkód,touch-gierkę, czyli taki rodzaj walki, w której liczy się, kto pierwszy dotknie przeciwnika i sumo, czyli taki wstęp do walki i szybkość. Grupy są czteroosobowe i każdy otrzymuje medal – taki był główny cel, by była to zabawa i dzieci przezwyciężyły strach przed startami.

Warto zaznaczyć, że każda kolejna edycja Grodziskiej Ligi Sportów Walki przyciąga coraz więcej zawodników. W Ninja Quest wystartowało ponad 160 zawodników. W Taekwondo i kickboxingu – 40, a w Karate rozegrano 180 osobokonkurencji.

Gratulując sukcesów, zachęcamy kolejne kluby i zawodników do startów w kolejnych edycjach Grodziskiej Ligi Sportów Walki, która odbędzie się już niedługo, po majowym weekendzie. Kolejne zmagania odbędą się w październiku i grudniu.

Klub UKS Budo wielokrotnie przedstawialiśmy naszym czytelnikom. Zachęcamy też do zapoznania się z ofertą zajęć współorganizatora turnieju – TDK Tigers, który zajęcia prowadzi w Grodzisku Mazowieckim w dwóch miejscach – w Zespole Szkół Specjalnych oraz dla najmłodszych tygrysków w „Niebieskim domku” w Adamowiźnie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Rozgrywka godna 500-lecia


To może Cię zainteresować: