W dniu 10 lutego 2017r. odbyło się szkolenie specjalistyczne z zakresu ratownictwa lodowego dla grodziskich służb mundurowych. Przypomniano zasady udzielania pomocy w przypadku załamania się lodu i tonięcia w zimnej wodzie. W znacznej większości licznie przybyli strażacy, ale nie zabrakło jednak strażników miejskich z Grodziska którzy są już teraz bogatsi o wiedze teoretyczną i ćwiczenia praktyczne na Stawach Walczewskiego.

W piątek 10 lutego 2017 sześciu strażników miejskich z Grodziska Mazowieckiego wśród 50 przedstawicieli różnych lokalnych służb mundurowych brało udział najpierw w zajęciach teoretycznych w auli Zespołu Szkół technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, a następnie w zajęciach praktycznych na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim. Szkolenie w zakresie udzielania pomocy w przypadku załamania się lodu i tonięcia w zimnej wodzie zostało przeprowadzone przez fachowców w tej dziedzinie.

Wiedza i profesjonalne podejście spowodowały, że szkolenie było nie standardowe i bardzo pouczające. Dziękujemy Dyrektorowi grodziskiego OSiR Mariuszowi Smysło za zorganizowanie i zaproszenie na szkolenie.

Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim przypomina wszystkim o bezpieczeństwie na lodzie i zagrożeniach związanych z zabawami  w czasie zimowej aury.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: