Wczoraj, 27 sierpnia br., w grodziskim Centrum Kultury podpisana została umowa na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Koszt inwestycji to 145,5 mln zł, a zrealizuje ją firma STRABAG.

Ten dzień bez wątpienia zapisze się w historii Grodziska. Jak mówił Burmistrz Grzegorz Benedykciński, dla miasta jest to najważniejsza inwestycja komunikacyjna od czasu budowy drogi żelaznej Warszawsko-Wiedeńsiej.

Całe wydarzenie rozpoczęło się tuż po godzinie 16 i miało bardzo uroczystą oprawę. Na tę okazję oprócz przedstawicieli wykonawcy, do grodziska przybył Marszałek Adam Struzik, wojewódzcy Radni i przedstawiciele Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich – z budżetu tej instytucji realizowana jest obwodnica.

Najniższą ofertę w przetargu złożył Strabag S.A., który zaproponował  145,5 mln zł. Termin realizacji inwestycji to 27 miesięcy od podpisania umowy, czyli zakończenie prac planowane jest na połowę 2022 roku, zakładając oczywiście, że jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace ziemne, co stanowi najtrudniejszą i najdroższą część inwestycji. Całkowity koszt inwestycji to 145,5 mln zł, z czego 116 mln zł to środki pochodzące z UE
Pełną relację mogą zobaczyć Państwo w transmisji z wydarzenia prowadzonej na żywo..

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Umowa na budowę obwodnicy podpisana!


To może Cię zainteresować: