Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim podczas prac nad kilkoma uchwałami padło hasło budowy tężni. Jak się okazuje pomysł jest bardzo realny i taki obiekt powstanie w Parku Skarbków.

O tężnie zapytaliśmy Burmistrza Tomasza Krupskiego: - Mówimy tu o powstaniu jednej tężni w Parku Skarbków. Nie jest to pomysł innowacyjny, bo takie tężnie powstają w sąsiednich gminach – np. w Baranowie. W ciągu ubiegłych lat zaczęły napływać do nas wnioski w sprawie uruchomienia tężni na terenie Grodziska. Zaczęliśmy przeprowadzać analizy, gdzie taka tężnia mogła by zostać zlokalizowana. Została wskazana lokalizacja w tylnej części Parku Skarbków. Tam jest na to miejsce i może tam powstać taki obiekt. – mówił Tomasz Krupski.

Obiekt ma szanse powstać w Parku Skarbków w przeciągu 2 lat. Warto przypomnieć, że pierwsza tężnia w naszej okolicy powstała w miejscowości Kaski z inicjatywy mieszkańców i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic. Korzystając z coraz to ładniejszej pogody, warto wybrać się tam na wycieczkę rowerową.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: