Niejednokrotnie pisaliśmy na naszych łamach o oryginalnych inicjatywach mieszkańców Kask i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic. W ostatnim czasie z ich inicjatywy na terenie Kask powstały… tężnie.

Mieszkańcy szukali pomysłu na zagospodarowanie terenu w centrum wsi. Chodziło o miłe miejsce do relaksu z płynącą i szumiącą wodą. Fontanna była już zrealizowana na terenie szkoły, a mieszkańcy nie chcieli powielać pomysłu i tu pojawiła się koncepcja tężni.

Pomysł spodobał się sołtysom wsi Kaski i Kaski-Budki. Na ten cel przeznaczono więc środki z Funduszu Sołeckiego. Mieszkańcy wycięli tarninę z własnych pól i własnymi siłami zbudowali tężnie. Inicjatywę wspomógł proboszcz, który wydzierżawił teren po starej organistówce. Zasilanie tężni energią elektryczną wzięła na siebie gmina Baranów.

Tężnie to nie jedyna zmiana w tym miejscu. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic opracowało plan zagospodarowania okolicznego terenu, zgodnie z którym prowadzone są nasadzenia roślin.

Tężnie czynne są codziennie od 9.00 do 21.30. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia efektu działań mieszkańców Kask w najbliższych dniach, na Dożynkach corocznie organizowanych w gminie Baranów. W tym roku Dożynki odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia (27 sierpnia), właśnie w Kaskach.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uzdrowisko za miedzą!


To może Cię zainteresować: