12 czerwca br. do miejscowości Kaski w Gminie Baranów zjechało 13 wspaniałych orkiestr dętych walczyć o tytuł najlepszej podczas IX konkursu na najlepszą orkiestrę Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) w województwie mazowieckim. W tym roku tytuł trafił do Orkiestry Moderato z Warki. Wyróżnienie otrzymała za to Orkiestra Pruszkowianka.

To wielkie wydarzenie w naszej gminie, a to dzięki Młodzieżowej Orkiestrze z Kask. To właśnie ona była finalistą poprzedniej edycji konkursu. W związku z tym, dobrym zwyczajem jest, że ta orkiestra, która wygrywa, organizuje konkurs w następnym roku. Zaszczyt przypadł naszej gminie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim – mówi Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska. – W wydarzeniu miało wziąć udział 15 orkiestr, ostatecznie zgłosiło się 13. To ok. 600 osób z całego Mazowsza plus osoby towarzyszące. Jestem bardzo zadowolona, że dopisała aura i dopisała publiczność, która motywowała do działania. A wszystko to w pięknym miejscu – przy tężni na tyłach biblioteki w Kaskach, więc te osoby, które przyjechały do nas pierwszy raz, były bardzo zadowolone. Staraliśmy się ich ugościć, jak mogliśmy najlepiej.

I miejsce i 10 000 zł zdobyła Miejska Orkiestra Dęta Moderato z Warki. Nagrody po 7 500 zł za II miejsce powędrowały do Gminnej Orkiestry Dętej ze Staroźreb oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzynowłogi Małej. III miejsca i nagrody po 4 000 zł wywalczyły w Kaskach Orkiestra Dęta OSP Łukomie (gmina Rościszewo) oraz Orkiestra Dęta OSP Błędów. Orkiestra Pruszkowianka otrzymała II wyróżnienie. Gratulujemy!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: